Koncert Kuby Jurzyka

Piątek  29 września 2017r. godz. 19.30

KINOTEATR ADRIA

Bilety do nabycia:

www.kupbilecik.pl

Cena biletu: 40 zł

29 września 2017 roku o godzinie 19:30 zapraszamy serdecznie na koncert "Accantus na żywo: Kuba Jurzyk" w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy. "Accantus na żywo" to seria recitali w wykonaniu wokalistów Studia Accantus. Gospodarz wieczoru w towarzystwie pianisty wykonuje piosenki znane z naszego kanału na YouTube. Każdy recital przygotowujemy i dopracowujemy przez kilka tygodni, po czym ruszamy z nim w świat i przedstawiamy na różnych scenach miast Polski, próbując dotrzeć do jak największej liczby fanów. Czas trwania koncertu: 1,5-2 godziny z przerwą.


KACPER RUCIŃSKI, RAFAŁ PACZEŚ, ŁUKASZ LOTEK LODKOWSKI W PROGRAMIE - BANG!

Czwartek 5 październik 2017 r. godz. 19.00

KINOTEATR  ADRIA

Bilety do nabycia: Cena biletu: 65 zł 

Grupa Trzymająca Mikrofon to projekt trzech najlepszych (nie licząc kilku) komików w kraju. Rafał Pacześ, Łukasz Lotek Lodkowski i Kacper Ruciński napisali program "Bang!" specjalnie z myślą o tym projekcie.

Teraz ruszają w Polskę, by rozwalić wszystkie sceny i wszystkich widzów (chociaż może być różnie). Kto przegapi, ten flep.


KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU - MAJ ZACZYNA SIĘ WE WTOREK

Sobota 7 październik 2017r. godz. 15.30 i 18.15

KINOTEATR ADRIA

Informacje o biletach:

Bilety są do nabycia: 

• Biuro Impresariatu Adria ul Piotra Skargi 13 tel. 52 371 58 48 ; poniedziałek-piątek 10.00-18.00

Cena biletu: 85 zł 

"Maj zaczyna się we wtorek".
Taki tytuł nosi najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie ma w nim polityki, jest za to dużo humoru i Magda Stużyńska. Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy, że nie tylko my mamy podobne problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku i w Czelabińsku. Dlatego nasz program jest na światowym poziomie. Dlatego zapraszamy na nasz "Maj" ludzi z całego świata (dobrze by było gdyby rozumieli po polsku).


Spektakl Teatralny " Przepraszam co Pan tu robi ? "

Niedziela  8 październik  2017r. godz.16.00

KINOTEATR ADRIA

Bilety do nabycia: 

- www.kupbilecik.pl

- Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00

Cena biletu: 80 zł

                Był ciepły jesienny wieczór. Słońce powoli zachodziło ustępując miejsca nocy. Delikatny wiatr, poruszał gałązkami starej wierzby, cicho postukując w okiennicę stuletniego dworku. Jedynym i niepodważalnym świadkiem tamtych wydarzeń był księżyc dążący do pełni. Lecz nie uprzedzajmy faktów... Pomieszczenie, w którym się znajdujemy, urządzone z gustem, wydawać by się mogło oazą spokoju, lecz czy oby na pewno? Michał usiadł wygodnie w fotelu, przewracając kolejną stronę gazety, ukradkiem zerka na Marię, która ciągnąc Karola za rękę, w pośpiechu trzaska drzwiami. Tymczasem Krystyna, ze stoickim spokojem, bacznie obserwuje Jana, który skrzętnie szuka zegarka. Czy spodziewają się, że już niebawem ?... Czy przeczuwają, że już za chwilę ?... Jedno jest pewne, teraz wydarzenia zaczynają toczyć się błyskawicznie. Los bohaterów wydaje się być przesądzony. Czy aby na pewno? Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa. Co z tego wyniknie? Sytuacje, które miały miejsce poddawane są w wątpliwość, a czasy tych wydarzeń nie do końca są określone. Absurdalne dialogi, błyskotliwe riposty, popkulturowa erudycja i sytuacje, w które bohaterowie zapędzają się z coraz większym entuzjazmem. Perypetie tych postaci, są bliskie każdemu z nas. Zobaczymy w nich siebie, wujka czy sąsiada. Nie jest to kolejna adaptacja angielskiej sztuki. Rozśmieszy, zaskoczy, momentami oburzy. Po obejrzeniu tej komedii, będziesz miał więcej pytań niż odpowiedzi. Pytań, na które odpowiedzieć musisz sobie sam.

Występują: MARIA: Agnieszka Wielgosz / Aleksandra Szwed, KRYSTYNA: Anna Korcz / Małgorzata Kosik, JAN: Bartosz Żukowski / Kazimierz Mazur, KAROL: Wojciech Błach / Łukasz Konopka, MICHAŁ: Waldemar Obłoza / Paweł Okoński / Andrzej Niemirski


10 lecie Kabaretu NOWAKI

Sobota 14 październik godz. 16.30

KINOTEATR ADRIA

Bilety do nabycia: 

- www.kupbilecik.pl

- Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00

Cena biletu: 70-75 zł 

Ta przygoda trwa już 10 lat! Kabaret Nowaki dokładnie od dekady bawi fanów dobrej rozrywki. Niezliczone spektakle i programy telewizyjne to doświadczenie, które pozwala na określenie Nowaków mianem ekspertów w dziedzinie śmiechu i żartu. Świętując swój jubileusz Nowaki wyruszają w zupełnie nową przygodę, w którą zabiorą ze sobą publiczność. Nowe perypetie znanych już postaci. Ulubieni bohaterowie w absolutnie zaskakujących sytuacjach - pani Krystyna i Martynka, a także inne nieznane jeszcze wcielenia Ady Borek. Wraz z Kamilem Pirógiem i Tomkiem Marciniakiem w premierowym programie pokażą wszystkie kabaretowe oblicza, które zaskoczą nawet tych, którzy myślą, że znają Nowaków na wylot. Przeżyj kabaretowy koniec świata! Przez niemal dwie godziny Śmiechokalipsy na scenie Nowaki z siłą Commando, przebojowym urokiem Lary Croft i błyskotliwą mądrością Indiany Jonesa zabiorą Was z nieznane dotąd rejony rozrywki. To zupełnie nowa era kabaretu, w której Nowaki wyznaczą najlepsze standardy. Weź udział w niezwykłej kabaretowej podróży u boku mistrzów żartu.


IMIĘ - SPEKTAKL KOMEDIOWY

Piątek 20 październik 2017r. godz. 17.30 i 20.15


KINOTEATR  ADRIA

Bilety do nabycia: 

- www.kupbilecik.pl

-www.biletyna.pl

Cena biletu: 95 zł 

W domu Pierra (Szymon Bobrowski) i Elisabeth (Małgorzata Foremniak) panuje wesoła rodzinna atmosfera. Ich urządzony ze smakiem paryski apartament to miejsce akcji "Imienia".  Wieczorem gospodyni zaserwuje wyśmienite potrawy kuchni marokańskiej, pan domu zaimponuje gościom powiększonym o kolejne tomy księgozbiorem. Zdecydowanie zapowiada się udana kolacja. Pierre i Vincent (Wojciech Malajkat), brat Elisabeth poprzekomarzają się trochę jak zwykle. Puzonista Claude (Mateusz Banasiuk) oddany przyjaciel rodziny pochwali smaczne dania. Napiją się wybornego wina i pożartują. Anna (Dorota Krempa) jest w ciąży, więc to zrozumiałe, że trochę się spóźni...
Tak, do pewnego momentu będzie jak zawsze. Niestety, tym razem padnie to pytanie - "Czy macie już jakiś pomysł na imię?"

 Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty "Imienia" porównywanego często do "Boga mordu" (filmowa "Rzeź" Romana Polańskiego). Film, który powstał na podstawie tej sztuki otrzymał w 2013 roku trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany) oraz dwa Cezary.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
obsada: Małgorzata Foremniak, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Mateusz Banasiuk, Wojciech Malajkat
Produkcja Tito Productions K.Fukacz-Cebula D.Słonina


Spektakl Teatralny KLIMAKTERIUM I

  22 PAŹDZIERNIK  2017 GODZ.16.00   

KINOTEATR ADRIA

Rezerwacje biletów: tel: 52 371 27 39 ; tel: 606-200-660

     Bilety do nabycia:


     -  Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00


        Cena biletu: 85 zł 


  Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety - mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni - miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż menopauza dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany.

  Poprzez spektakl pragniemy zilustrować, w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny, jak rożnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej , inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych.

  Sztuka ma pokazywać owe różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny - tym bardziej, że sam humor jest doskonałym lekarstwem (bez skutków ubocznych). Śmiejąc się łatwiej znosimy przeciwności losu.

  Aktorki nie boją się śmieszności, nie wstydzą się grać postaci w wieku średnim i starszym. To znane postacie medialne, potrafiące rozbawić i wzruszyć publiczność. Pokazują, że można być czynną i twórczą kobietą, bawić się i tańczyć do późnego wieku. Nikt, tak jak druga kobieta nie zrozumie cierpień, których doświadcza się w tym czasie. Stąd popularne "babskie" spotkania na których można porozmawiać na "wstydliwe" tematy, o których trudno rozmawiać z mężem czy dziećmi. Myślę, że problemy czasu klimakterium najlepiej charakteryzuje początkowy tekst, który kobiety "rapują" na początku przedstawienia.

  Spektakl ma za zadanie pokazać że każda kobieta ma na to wszystko swój dobry sposób. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać. Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie, dlatego tak ważny jest w spektaklu humor.


  Koncert Wiedeński

   Piątek 27 październik godz. 19.00


  Bilety do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

  Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39   pon-piąt 9.00-17.00

  Cena biletu: 80 zł 

  Zapraszamy Państwa na Koncert Wiedeński, który odbędzie się już 27 października o godzinie 19:00 w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy.
  Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
  Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
  z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
  Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
  Zapraszamy serdecznie!


  Koncert:Zaczarowani NOWA SCENA w Bydgoszczy

  Niedziela 29 październik godz. 19.00

  KINOTEATR ADRIA

  Bilety do nabycia:

  -www.kupbilecik.pl

  Cena biletu: 35-40 zł 

   

  NOWA SCENA w Bydgoszczy

  KONCERT: Zaczarowani

  W koncercie Zaczarowani powrócimy do rzeczywistości, w której księżniczki czekają na swoich rycerzy w wysokiej wieży, a dobro zawsze zwycięża. Świat Króla Lwa, Małej Syrenki, Mulan czy Herkulesa stanie się znów żywy.

  Wystąpią: Kamil Dominiak, Anna Grzelak, Agata Walczak, Judyta Wenda
  Akompaniament : Adam Lemańczyk


  Historia Calineczki - Spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia

  Niedziela  05.11.2017r. godz. 12.00

   KINOTEATR ADRIA

  Bilety są do nabycia: 
  •  Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00
  • www.kupbilecik.pl

  Cena biletu: 30 zł 
  Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy - animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. "Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia. 

  Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego - Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi. 

  Spektakl otrzymał Nagrodę Główną "Kryształowego Andersena" oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży "Na ziarnku grochu" w Krakowie w 2003 r.


  Krzysztof Daukszewicz w programie satyrycznym "Nareszcie w Dudapeszcie"

  Piątek  10 listopad 2017 r.  godz. 19.00

  KINOTEATR  ADRIA

  Bilety do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

  -www.biletyna.pl

  -www.ticketpro.pl

  Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39   pon-piąt 9.00-17.00

  Cena biletu: 60 zł

   

  "Nareszcie w Dudapeszcie" to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.

  Krzysztof Daukszewicz urodził się 30 października 1947 roku w Wichrówie. Jest satyrykiem, felietonistą, poetą, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem. Działalność estradową artysta rozpoczął w 1975 r. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. satyryk otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim za swój autorski program "Dookoła Wojtek", a zaledwie rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

  Krzysztof Daukszewicz po przeprowadzce w 1978 r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku. W latach 1979 - 1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa programy artysty: satyryczny "Dziury na drodze" oraz musical dla najmłodszych widzów - "Dzieci taty Zeusa". W latach 1983 - 1986 artysta współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 r. otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę "Cycek". Od 1986 r. do 1990 r. był członkiem kabaretu Pod Egidą.

  Artysta występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizuje programy w telewizji, jest także autorem kilkunastu książek. Ma swoją rubrykę w tygodniku "Przegląd". Krzysztof Daukszewicz otrzymał również wiele nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2009 r.


  NOWA SCENA w Bydgoszczy Koncert "Co nam zostało z tych lat"

  Sobota 11 listopad  godz. 19.00

  KINOTEATR ADRIA

  Bilety do nabycia:

  -www.kupbilecik.pl

  Cena biletu: 35-40 zł 

   

  Koncert oparty na kompozycjach lat 20' i 30'. Pojawią się znane szlagiery Ordonki , Fogga i wielu wybitnych artystów z tamtych wyjątkowych czasów, a wszystko w znakomitych interpretacjach artystów Nowej Sceny.

  Wystąpią: Anna Grzelak, Dawid Pelowski, Judyta Wenda, Paulina Wojtowicz, Kamil Zięba

  Akompaniament: Ignacy Jan Wiśniewski


  Bulle - Zaczarowany Spektakl Familijny Gwiazdy " Mam Talent "

  Niedziela 12  listopad  2017r. godz. 13.00

  KINOTEATR  ADRIA

  Bilety są do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

   Bulle - Ten spektakl oczaruje całą Twoją rodzinę! Niezwykle utalentowane gwiazdy programu Mam Talent zapraszają do magicznego świata niezwykłych emocji, w którym spotkasz małą Bulle poszukującą swojego talentu. Spektakularne połączenie fantastycznego świata z naszym własnym - zamieszkałym przez prawdziwych ludzi z prawdziwymi problemami. Na jej drodze pojawi się nieprzeciętna akrobatka, wyjątkowa tancerka, uzdolniony wokalista, a także jedyny w Polsce Bubble artist! Czy uda się jej odnaleźć swój talent? Niebywała, fantastyczna, delikatna i radosna podróż, podczas której odkrywamy naturę dziecka w każdym z nas! Bezkonkurencyjny spektakl familijny w Polsce!


  Nadzwyczajna Gala Operowo-Operetkowa Sonori Ensemble

  Piątek 17 listopad 2017r. godz. 19.00

   Rezerwacje biletów tel: 52 371 27 39 ; tel 606-200-660

  Bilety do nabycia: 

  - Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00

  -www.kupbilecik.pl

  Cena biletu: 60 zł 

  Nadzwyczajna Gala Operowo-Operetkowa.
  Najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek.


  Wyjątkowa gala operowo–operetkowa w wykonaniu znakomitych głosów europejskich znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem to niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmią najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Lakme“, „Carmen“, „Opowieści Hoffmanna“, „Nabucco”, „Czarodziejski flet”, „Halka”, „Don Giovanni” i wiele innych. Powróci czar dawnego Wiednia ukryty w najpiękniejszych scenach operetkowych. Nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych oraz barwnego słowa wiążącego, które dodają całemu spektaklowi lekkości i uroku. Nadzwyczajny koncert galowy w towarzystwie artystów z Pragi, Berlina i Wrocławia to niezapomniany wieczór!


  Wykonawcy:
  Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble:
  Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)
  Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)
  Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)
  Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)
  Tomasz Tracz (tenor, Wrocław)
  Ivo Michl (baryton, Praga)
  Przemysław Winnicki (fortepian, Berlin)
  Prowadzenie: Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław)


  Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 200 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć Sonori Ensemble należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. Artyści gościli także w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków” w Piotrkowie Trybunalskim. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Sonori Ensemble stale rozszerza swój skład, czego dowodem była plenerowa gala „Opera pod Gwiazdami” w Sieradzu w 2016 r, gdzie artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Zdenka Klaudy.
  Sonori Ensemble regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kultury w Polsce, goszcząc w teatrach (Teatr Impresaryjny we Włocławku, Teatr Stary w Bolesławcu, Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju), salach koncertowych (m.in. Wrocław, Jelenia Góra, Kielce, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Przemyśl, Sanok, Sieradz, Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście i wiele innych). Zespół regularnie koncertuje także w przestrzeniach zamkowych (m.in. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Zamek w Rydzynie, Zamek Grodziec, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Świdwin) oraz w plenerach (m.in. podczas Tarasów Sztuki w Kielcach). Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji. W grudniu 2015 na zaproszenie Accademia Musicale Europea kierowanej przez Danielę de Marco śpiewacy wystąpili w ramach festiwalu „Tra cielo e terra” w Rzymie.
  W ramach zimowej trasy koncertowej w 2017 roku zespół wystąpił na ponad 50 koncertach w całej Polsce. Dalsze plany artystyczne grupy obejmują m.in. koncerty plenerowe w Grudziądzu oraz na Zamku w Kórniku, jak również jesienną galę „Viva America” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.
  W coraz liczniejszym gronie artystów współpracujących z zespołem Sonori Ensemble znajdują się aktualnie pianiści: Julia Grejtakova (Słowacja, Opera w Koszycach), Zdenek Klauda (Czechy, Opera Narodowa w Pradze), Witold Janusz, Marcin Grabosz, Monika Kruk i Aleksandra Orłukowicz (Wrocław); śpiewacy: Monika Piechaczek (sopran, Wrocław), Radosław Rzepecki (baryton, Sztokholm), Matus Mazar (baryton, Praga), Leszek Solarski (bas, Kraków) oraz zespoły kameralne: Kwartet Smyczkowy Pakamera, Lejdis Quartet oraz trio stroikowe Reed Conncetion.
  Więcej informacji na stronie:
  http://www.sonori.pl
  sonori.pl

  ---
  Czas trwania koncertu: ok. 2 godziny (z przerwą)


  Piotr Bałtroczyk "Mężczyzna z kijowym peselem"

  Sobota  18 listopada  2017r.  godz. 17.00 i  20.00

   Rezerwacje biletów tel: 52 371 27 39 ; tel 606-200-660

  Bilety do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

  - Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39   pon-piąt 9.00-17.00

  Cena biletu: 65-70 zł 

  Piotr Bałtroczyk – Mężczyzna z kijowym peselem

  Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od:” Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny ''.

  I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

  Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ), i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo kiepskiego peselu, który ich łączy. Z BE jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz, „ słowa sypią się jak gówno z barana”. BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg bądź lekturę, czy gitarę.

  Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności.

  Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne; i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. I to wszystko jest inspiracją. I tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei.
  Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.


  Spektakl Teatralny " Dwie połówki pomarańczy"

  Niedziela  19 listopad  2017r. godz. 16.00

  KINOTEATR ADRIA

  Bilety są do nabycia: 

  • Bilety w Kasie Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00
  • www.kupbilecik.pl

  Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa - Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża - Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna, Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny - Alex, podającej się za córkę zmarłego. 
  Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku - wręcz odwrotnie. 
  A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki - Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI zrobi się - WSZYSTKO. 
  To nie jest grzeczne przedstawienie! 

  Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych, którym gwarantujemy dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy :) 

  Autor: Iga Kownacka
  Reżyseria: Maria Ciunelis 

  Po więcej informacji zapraszamy na:

  www.dwiepolowkipomaranczy.pl

  www.facebook.com/dwiepolowkipomaranczy 

  OBSADA:
  Jarosław Boberek,
  Julia Kamińska / Aleksandra Szwed / Marta Chodorowska, 
  Cynthia Kaszyńska / Maria Ciunelis, 
  Ewa Złotowska / Grażyna Zielińska, 
  Cynthia Kuźniak

  Najlepiej o spektaklu opowiedzą Widzowie:

  „Właśnie wróciłam ze spektaklu – TO TRZEBA ZOBACZYĆ! super, uśmiałam się do łez, dobór aktorów, gra aktorów – rewelacja, nic dodać, nic ująć – samo życie, brawo, bawmy się życiem, hej!
Ukłon dla aktorów, dzięki.”   Justyna

  „Nie wiedziałam, że można tak się świetnie bawić w teatrze. Razem z mężem zgodnie stwierdziliśmy, że to najfajniejsza komedia jaką oglądaliśmy w teatrze. Boberek obłędny. Ubawiliśmy się bardzo. Szczerze polecam. Warto obejrzeć.”   

  Agnieszka
  Grupa Rafała Kmity

  Czwartek  23 listopad 2017 r.  godz. 19.00

  KINOTEATR  ADRIA

  Bilety do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

  -www.biletyna.pl

   Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39   pon-piąt 9.00-17.00

  Cena biletu: 60 zł

  W dobie degrengolady produkcji teatralnych ta propozycja znacząco odcina się jakością od tła. (...)
  Oglądając polskie scenki rodzajowe rozgrywające się w taksówce, pociągu, na ławce, jak w krzywym zwierciadle oglądamy naszą rzeczywistość. Życie gna tak szybko, że z kolejnych dni zapamiętujemy wyłącznie dźwięk budzika. Biegniemy nie za marzeniami, ale forsą i najlepszymi wynikami w robocie. A kiedy pracownik nie przychodzi do pracy i okazuje się, że zmarł, jego szef jest zdolny wyłącznie do komentarza: "Ten, to zawsze wiedział, jak się wymigać". Okazuje się, że społecznym ekstremom - takim jak staruszka spod znaku moherowego beretu i dresiarz - jest do siebie bardzo blisko. A nam, przeciętnym obywatelom, najłatwiej rozmawiać przy pomocy rozwiązującej, jak i kneblującej języki wódki. Kluczowym punktem spektaklu jest skecz o końcu świata. Widzowie telewizji emocjonują się swoim odejściem zaprogramowanym przez jedną ze stacji, która uciekła się do takiego chwytu, żeby zwiększyć oglądalność. Śmiejemy się z nas samych - sterowanych przez media, opinie, innych ludzi. Nasuwa się pytanie: "Gdzie ukryliśmy się my sami?". Warto na nie odpowiedzieć, wychodząc z teatru, aby - jak chcą kabareciarze - "napić się życia".
  (Barbara Gruszka-Zych "Gość Katowicki")


  POFRUŃMY GDZIEŚ TAM- W ROZMOWĘ…

   Już na wstępie „Jeszcze nie pora nam spać” widzom obiecano brawurowe skecze, wzruszające piosenki i błyskotliwą konferansjerkę. Gdyby wszystkim tak dobrze szło wywiązywanie się z obietnic, świat – nie tylko teatralny – byłby piękniejszy(…)

   Artyści sprawnie bawią się błyskotliwymi tekstami Rafała Kmity. Co ma wspólnego brykiet z Giordano Bruno, czym się różni latawiec od psa na wietrze i kogo dobry lekarz ostrzegał przed Judaszem to tylko niektóre zagadki, które powodują przetaczającą się po widowni falę szczerego śmiechu. Z poetyckim patosem sąsiadują wyznania dotyczące kredytów i zapewnienia, że tablice Mojżesza to tak naprawdę zasady oddzielnego pisania „nie” z czasownikami i nic więcej.

   O sile „Jeszcze nie pora nam spać” świadczą też przeplatające skecze piosenki, wszystkie pomysłowo dopieszczone tekstowo i aranżacyjnie. Twórcom udało się zachować równowagę między lirycznymi utworami o tym, co ulotne i zamknięte w przenośni a wariackimi piosenkami o emocjonalnej huśtawce (…)

   W dziwowisku kabaretowym Rafała Kmity nie brakuje też momentów mocno refleksyjnych, bo jak bez refleksji przyglądać się rzeczywistości, w której koniec świata przypomina sylwestrowe show? Oprócz niewątpliwych walorów kabaretowych, „Jeszcze nie pora nam spać” rzuca światło na papkę współczesności, na którą panuje powszechna zgoda. Jest to też sztuka o potrzebie powrotu do rozmowy, o głodzie czegoś niebywale potrzebnego, choć trudnego do sprecyzowania. „Więc chodźmy się życia napić, jeszcze nie pora nam spać!”

  (Julia Korus - teatrdlawas.pl)

  Program współtworzył wraz z Filharmonią Dowcipu wielkanocne widowisko telewizyjne dla TVP2 „Czas na hity Malickiego i Kmity” 2015

  Scenariusz i reżyseria: Rafał Kmita
  Muzyka: Bolesław Rawski
  choreografia: Jarosław Staniek


  Skład aktorski:
  Katarzyna Chlebny / Agata Myśliwiec, Arkadiusz Lipnicki, Marcel Wiercichowski, Dariusz Starczewski, Piotr Plewa i Karol Wolski


  Koncert Teresy Werner

  Piątek  24 listopada  2017r.  godz. 18.00

  Bilety do nabycia: 

  - www.kupbilecik.pl

  -  Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00

  Cena biletu: 50 zł 

  Teresa Werner jest  jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.  Jej piosenki oraz teledyski , których jest już ponad szesnaście regularnie emitowane są na antenach radiowych i telewizyjnych stacji: Radio Piekary, Radio Fest, Radio Katowice, Radio Plus, Radio Vanessa, Radio Hit, TVS, TVP, iTV. Artystka ma na swoim koncie nagrane dwie płyty CD oraz krążek DVD z dotychczasowymi wideoklipami. Album "Spełnić marzenia", którego premiera miała miejsce w 2012 roku uzyskał status Złotej Płyty. Teresa Werner ma w planach mnóstwo koncertów w kraju i za granicą, realizację kolejnych nagrań jak również wiele niespodzianek przygotowanych specjalnie dla swoich fanów, którzy od ponad roku prowadzą prężnie działający Oficjalny Fanklub artystki. 

  Niezapomniane przeboje w jej wykonaniu na długo pozostaną w Państwa pamięci. Wokalistka ta znana jest  z wykonywania takich przebojów jak : „ Dałabym Ci dała”, „Miłość jest piękna” ,”Kocham swoje morze”.  


  Koncert Another Pink Floyd

  Sobota 25 listopada  2017 godz. 19:00

  KINOTEATR ADRIA

  Rezerwacje biletów tel: 52 371 27 39 ; tel 606-200-660: 

  Bilety są do nabycia:

  - Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00

  - www.ticketpro.pl


  Zespół Another Pink Floyd na zaszczyt zaprosić po raz pierwszy w Bydgoszczy na multimedialny spektakl z muzyką Pink Floyd na żywo.
  25 listopada w sobotę sala Kinoteatru Adria będzie generowała floydowe emocje. Tego wieczoru zostawcie pośpiech, gonitwę stres i codzienne sprawy aby zagłębić w głęboki klimat Pink Floyd.
  Zagramy dla was największe utwory Floydów te znane jak i bardziej rozbudowane progresywno psychodeliczne.
  Wszystko to zostanie opakowane w doskonały dźwięk i światło a także projekcje na charakterystycznym dla Pink Floyd ekranie kołowym.  Tribute To The Beatles YESTERDAY

  Czwartek 30 listopad  godz. 19.00

  KINOTEATR ADRIA

  Rezerwacja biletów : tel: 52 371 27 39 ; tel: 606-200-660

  Bilety na nabycia:
  • Kasa Kina pok.3 (parter) tel. 52 371 27  pon-piąt 9.00-17.00
  • www.kupbilecik.pl


  Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpool w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16. krajach i po różnorodnych projektach, w tym ekskluzywnych z Orkiestrami Symfonicznymi, dołącza kolejną formę przekazu.
  Utwory obrazowane są interesującymi etiudami renomowanego Teatru Witryna i Teatru Tańca Brax z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

  Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha Świat...
  Bydgoska premiera odbyła się 1.04.2017 roku  przy pełnej widowni Kinoteatru Adria.

  Spektakl dedykowany jest Jubileuszom 30. Lecia zespołu Żuki i Teatru Witryna oraz 55. Lecia pierwszego koncertu The Beatles w ostatecznym składzie z Ringo Starrem.

  Więcej o koncercie:

  Spektakl Teatralny " Nikt nie jest doskonały"

  Sobota  9 grudnia 2017r. godz.16.00

  KINOTEATR ADRIA

  Rezerwacje biletów tel: 52 371 27 39 ; tel 606-200-660

  Bilety są do nabycia:

  - Kasa Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00


  NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

  To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona. Sztuka Simona Williamsa święciła tryumfy na deskach wielu teatrów całego świata a teraz ma okazję zobaczyć polska publiczność. Komedia o perypetiach nieśmiałego Leonarda – samotnego ojca dorastającej córki, który pod kobiecym pseudonimem Marta Banbury, pisuje romantyczne powieści dla kobiet. Spokój tej z pozoru nudnej rodziny burzy telefon z wydawnictwa: powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… sic! cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić to Marta kobietą nie jest… szansa otrzymania 50 000 może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma, Leonard musi przebrać się za kobietę…!

  NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

  TWÓRCY:

  Autor: Simon Williams

  Reżyseria: Piotr Dąbrowski

  Współpraca reżyserska:

  Zdzisław Wardejn

  Scenografia: Justyna Joniec

  Kostiumy: Sylwester Krupiński

  Przekład: Elżbieta Woźniak

  OBSADA:

  Harriet: Magdalena Waligórska – Lisiecka /Marta Chodorowska

  Dee Dee: Michalina Sosna / Marta Chodorowska

  Leonard: Wojciech Błach / Jacek Rozenek

  Gas: Zdzisław Wardejn / Wojciech Duriasz

  Czas trwania przedstawienia: ok. 2 godzin

  Magdalena Waligórska - Lisiecka

  Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu), którą ukończyła w 2007. Studiowała wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Gra w filmach i serialach, wystąpiła m.in. w filmie Romana Polańskiego „Pianista”, w serialach „Klan”, „Pierwsza miłość”, „Pitbull’, „Na dobre i na złe”. Polubiona przez szeroką publiczność za rolę barmanki Wioletki w serialu „Ranczo”.

  Marta Chodorowska

  W 2005 ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała w kinie w filmie „Powiedz to, Gabi”. Gościnnie związana z Teatrem Narodowym, w którym debiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej „2 maja”. Zagrała rolę Anny w spektaklu „Testament cnotliwego rozpustnika” w Teatrze Kamienica. W radiowym słuchowisku „ W Jezioranach” wcieliła się w rolę Agaty Czuby. Zagrała główną bohaterkę w obrazie „Emilka płacze” i za tę rolę otrzymała Polską Nagrodę Kina Niezależnego - Offskar, w kategorii: Najlepsza Aktorka. Wystąpiła także w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” w reż. Marka Koterskiego. Zagrała w spektaklu telewizyjnym Sceny Faktu Teatru Telewizji „Inka 1946.” reż. Wojciech Tomczyk. Popularność zdobyła dzięki roli Klaudii Kozioł, córki wójta, w serialu „Ranczo” . Zagrała także w serialach m.in.: „Magda M.”, „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”, „Klinika samotnych serc”, „Pensjonat pod Różą”, „Barwy szczęścia”, „Świat według Kiepskich", „Sprawiedliwi”, „Hotel 52” i „Usta Usta”.

  Michalina Sosna

   Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi (2013). Dwukrotna uczestniczka Międzynarodowego Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych w Moskwie, gdzie otrzymała nominację do Głównej Nagrody Żeńskiej za rolę Małgorzaty w spektaklu „Z Różewicza dyplom” w reż. Zbigniewa Brzozy. Współpracowała z Barbarą Sass-Zdort („W imieniu diabła”), Janem Jakubem Kolskim („Outernet”), Wieniaminem Filsztyńskim („Trzy siostry” Antoniego Czechowa) i Waldemarem Zawodzińskim („Instynkt gry” Bernharda Studlara, „Rodzina wampira” Wasilija Sigariewa, „Polaroidy. „Kilka ostrych zdjęć” Marka Ravenhilla). Występuje w warszawskim Teatrze „Kamienica” w „Porwaniu Sabinek” Juliana Tuwima w reż. Emiliana Kamińskiego oraz w Teatrze 6. Piętro w „Brombie” reż. Maciej Wojtyszko, „Polityce” reż. Eugeniusz Korin, „Central Park West” reż. Eugeniusz Korin. Zagrała w filmie „Planeta singli”, obecnie gra w serialu „Przyjaciółki”.

  Wojciech Błach

  Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W 1999 roku zdobył II nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę ojca w „Pułapce” T. Różewicza w reż. Pawła Miśkiewicza. W latach 1999-2003 oraz 2008-2009 był aktorem Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. W 2009 roku otrzymał „Złotą Maskę” dla najlepszego łódzkiego aktora w sezonie 2008/09 za role spektaklach „Brygada szlifierza Karhana” reż. Remigiusz Brzyk i „Król-Duch” J. Słowackiego w reż. Łukasza Kosa. Obecnie współpracuje z Teatrem IMKA w Warszawie. Znany również z wielu seriali m.in. „Plebania”, „Blondynka”, „Szpilki na Giewoncie”, „Na Wspólnej”, „Skazane”, „Pierwsza miłość”.

  Zdzisław Wardejn

  Aktor i reżyser, ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a w 1973 roku – na Wydziale Reżyserskim tej samej uczelni. Zdzisław Wardejn debiutował zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie w 1961 roku. Występował na scenach Zielonej Góry: Teatr Lubuski w latach 1961-1963, Poznania Teatr Polski w latach 1963-1967 i Krakowa Teatr Rozmaitości w latach 1967-1968, od 1968 występuje w teatrach warszawskich: Narodowym (1968-82), Ochoty (1983-84), Nowym (1984-93). Od 1993 roku aktor Teatru Dramatycznego. W październiku 2010 r. został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W 2016 r. obchodzi jubileusz 55– lecia pracy artystycznej. W latach 70. i 80. był jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów, grał w filmach m.in.: „Lalce”, „Układzie krążenia”, „Królowej Bonie”, „Zmiennikach”. Wystąpił m.in. w „Ekstradycji”, „Ekstradycji 2”, „Na dobre i na złe”, „Plebanii”, „Ratownikach”, „Życiu nad rozlewiskiem”, w serialu biograficznym „Marszałek Piłsudski” oraz „Kryminalnych”, „Ja to mam szczęście”. Największą popularność przyniosły mu role w filmach Romana Załuskiego: „Kogel - mogel”, „Galimatias, czyli kogel - mogel II”, „Och Karol”, „Komedia małżeńska”. Aktor użyczał również głosu wielu postaciom, m.in. w najbardziej kasowych kinowych produkcjach familijnych: „Brzdąc w opałach", „Paddington” czy „Wielka szóstka”.

  Jacek Rozenek

  W 1995 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i w tym samym roku został aktorem Teatru Współczesnego z którym jest nadal związany, współpracuje z Teatrem Prezentacje w Warszawie. Ma na koncie ponad 50 ról teatralnych, kilkanaście filmowych i serialowych oraz kilkaset ról radiowych i dubbingowych. Jest wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Był współprowadzącym porannego magazynu TVP2 – Pytanie na śniadanie. Brał udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. ” Reżyser dubbingu, współpracował z 20Th’ Century Fox w Los Angeles i Lucas Film w San Francisco. Użyczył głosu Wiedźminowi w najpopularniejszej polskiej grze ostatnich lat oraz Batmanowi w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Wystąpił w filmach m.in.: „Szczur”, „Pół serio”, „Rozdroże café”, „Chopin pragnienie miłości”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Generał Nil”, „Trick”. Zagrał w serialach m.in. „Samo Życie”, „Na Wspólnej”, „Złotopolscy”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”, obecnie gra jedną z głównych ról w „Barwach Szczęścia”.

  Piotr Dąbrowski

  Aktor i reżyser, ukończył PWST w Krakowie w 1984. W latach 1979-1985 występował w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu oraz w latach 1985-2002. w Teatrze im. Witkiewicza w Zakopanem. W latach 2002-2012 pełnił obowiązki dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (w 2007 roku Teatru Dramatycznego im. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku). Jest laureatem wyróżnienia za rolę Makbeta w spektaklu „Tragedia Szkocka” w reż. Bartłomieja Wyszomirskiego w Ogólnopolskim Konkursie Na Inscenizację Dzieł Dramatycznych Szekspira oraz nagród za reżyserię na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia”. Grał w filmach m.in.: „Historia Filozofii po góralsku według ks. Józefa Tischnera”, „Panna z mokrą głową”, „Duże zwierzę” oraz serialach m.in. „Wiedźmin”, „Klan”, „Tygrysy europy”, „U Pana Boga w ogródku”, „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Barwy szczęścia”, „Blondynka”, „Dziewczyny ze Lwowa”.

   

  NIKT NIE JEST DOSKONAŁY Simona Williamsa Media o nas po premierze 16.10.2016 r. w Teatrze Studio Buffo:

   „(…) Aktorzy muszą przebierać się bardzo często i to w krótkim czasie. Oczywiście największa ilość przebieranek pozostaje na koncie Wojciecha Błacha, który wciela się w podwójną rolę – Leonarda i Marty, co w rezultacie wyszło bardzo dobrze i przede wszystkim śmiesznie. A jeśli już mowa o grze aktorskiej to wielkie brawa i ukłony należą się Zdzisławowi Wardejnowi, który doskonale odnalazł się w roli rubasznego staruszka rozśmieszając przy tym publiczność do łez. Nikt nie jest doskonały: Love story w Teatrze Buffo /recenzja spektaklu/, Małgorzata Kociubowska, 23.10.2016 r., www.kulturaonline.pl „(…) Wojciech Błach także umie doskonale zagrać kobietę – i jest to najciekawszy moment tej komedii. Okazuje się, że Leonard – uznawany przez rodzinę za nudnego faceta – pod wpływem uczucia do atrakcyjnej Harriet staje się mężczyzną rodem z… komedii romantycznej. Nagle interesującym, przystojnym i do tego bogatym. Zdzisław Wardejn stworzył postać dziadka – bon vivanta, który jako pierwszy poznaje tajemnicę syna. Wardejn w tworzeniu postaci wykorzystuje dość stereotypowe chwyty aktorskie. Jednak jest w tym wiarygodny i pozostawia po sobie miłe wrażenie. Podobnie jak Michalina Sosna, która tworzy bezpretensjonalną postać córki i wnuczki.(…) Jak zapowiedział Jacek Rozenek, realizatorzy ruszają w objazd – i to nawet do Nowego Jorku. Atrakcyjna obsada i do tego ciekawa fabuła przedstawienia gwarantują sukces wszędzie tam, gdzie widzowie są spragnieni miłości, komedii romantycznej i potrzeby zobaczenia na żywo popularnych aktorów. Na premierze w Studio Buffo odklaskano sukces i to bez specjalnych uprzejmości wobec artystów.” Jak zostać amantem w stylu Hugh Granta, Wojciech Giczkowski, 18.10.2016 r., www.teatrdlawas.pl „ Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu.” Marcel Achard


  Łowcy.B - Czterech jeźdźców Apopaklipsy

  Niedziela  10 grudnia  2017. godz. 20.00

  KINOTEATR ADRIA

  Bilety do nabycia:
  •  Kasa  Kina pok. 3 (parter) tel. 52 371 27 39  pon-piąt 9.00-17.00
  • www.biletyna.pl

  Cena biletu: 75 zł zł 

  "CZTERECH JEŹDŹCÓW APOPAPLIPSY" - kolejny, najnowszy program kabaretu Łowcy.B

  Dlaczego kolejny? Bo wcześniej mieli inne, wcześniejsze.

  Od 2015r, kiedy to kabaret postanowił działać we czwórkę to już ICH trzeci program.
  Dlaczego najnowszy? Bo wszystkie pozostałe są starsze.

  Spektakl Łowców to nie tylko kabaret. To prawdziwe show, gdzie istotną rolę odgrywa światło, muzyka i emocje. 
  ICH skecze, prócz solidnej dawki śmiechu, są o czymś. Niektóre zjawiska wyśmiewają, niektóre podkreślają a niektóre ICH po prostu bawią. Dążą do tego, żeby każdy ICH skecz był zaproszeniem do wspólnej przejażdżki. Opowieścią o ludzkich zachowaniach, o decyzjach które podejmują w sytuacjach ekstremalnych, o skutkach tych decyzji.

  Cała opowieść, jak na Łowców przystało, mocno abstrakcyjna więc przygotujcie się, na przejażdżkę bez trzymanki (lub nawet bez kierownicy!)
  LOWCY.B są dumni z tego programu, uważają, że wykorzystali w nim cały ICH potencjał, który mają w sobie. Uważają się za świadomych, dojrzałych wariatów i nie zawahają się wszystkich SWYCH atutów użyć na Was! 
  Zobacz czym zastąpili sweterki, jakie zespoły muzyczne ICH inspirują, czy udało IM się wyjść z escape roomu, jakie mają pomysły na biznes, czy wysłanie paczki to prosta sprawa i gdzie król chodzi piechotą.

  Zapraszamy na spektakl "4 Jeźdźców Apopaklipsy"!

  Dlaczego zapraszamy? Bo jesteśmy dobrze wychowani.
  Dlaczego apopaklipsy? Bo uwielbiamy czytać ze zrozumieniem


  Spektakl Teatralny "Mikołaj spełnia sny "

  Niedziela 17 grudnia 2017r.godz. 12.00

  KINOTEATR ADRIA

  Rezerwacje biletów: tel: 52 371 27 39 ;tel: 606-200-660

  Bilety do nabycia: wkrótce


  Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z Mikołajem oraz na baśń muzyczną pt. "MIKOŁAJ SPEŁNIA SNY"

  "Mikołaj spełnia sny" to godzinna baśń muzyczna o tematyce świątecznej. 

  Przepiękna, humorystyczna, a zarazem wzruszająca baśń o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Św. Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. 

  W Krainie Św. Mikołaja figlarne skrzaty Maniek i Gutek pakują prezenty. 

  Nad wszystkim czuwa groźna Pani Inspektorka Kontrolka. 

  Prezenty gotowe, czas wyruszać w drogę, lecz.....Św. Mikołaj zniknął!!! Co tu robić??? 

  Superman Rudolf wyrusza czym prędzej do Krainy Zaczarowanego Dzwoneczka. 

  Wszystko teraz zależy od dzieci, jeśli wierzycie w Św. Mikołaja to on na pewno do was przyjdzie. 

  Bo... Św. Mikołaj naprawdę istnieje!!!

  Dzieci biorą czynny udział w spektaklu i śpiewaniu piosenek.

  Występują: Skrzaty Maniek i Gutek, Inspektorka Kontrolka, Superman Rudolf, Zaczarowany Dzwoneczek, Św. Mikołaj.

  Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne, sprawiają, że spektakl pozostawia niezapomniane wrażenia.


  "SYLWESTROWA GALA OPERETKI Z LAMPKĄ SZAMPANA: PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble

  Niedziela 31 grudnia 2017r godz.20.00

   KINOTEATR ADRIA

  Rezerwacje biletów: tel :  52 371 27 39 ; tel : 606-200-660

  Cena biletu: 90 zł 


  "SYLWESTROWA GALA OPERETKI Z LAMPKĄ SZAMPANA: PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble. dyr. artystyczny Andrzej Janaszek.

                  Serdecznie zapraszamy na  Sylwestrowe widowisko muzyczne pt."Sylwestrowa Gala Operetki z Lampką Szampana: Przetańczyć całą noc" z duetem śpiewaków operowych, muzyką na żywo tria fortepianowego - skrzypce, wiolonczela, fortepian oraz lampką szampana  i najsłynniejszym toastem świata” więc pijemy na chwilę miłości- Libiamo” z opery "La Traviata" G. Verdiego.

                  Zespół wokalno – instrumentalny Artes Ensemble, zachwyca różnorodnością scenicznej akcji, barwnymi kostiumami, roztańczonymi solistami, gwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne oraz wysokiej klasy muzyczną ucztę, szampańską zabawę i wyśmienitą rozrywkę w ten jedyny w roku, magiczny Sylwestrowy Wieczór.
    W programie zabrzmią m.in.: muzyczne toasty: triumfalny „Marsz Radetzkiego" J. Straussa (ojca), toast" Aria Toreadora" z opery "Carmen" G. Bizeta  czy pieśń o winie" Chianti Lied Tarantella" G. Winklera; walc "Nad pięknym modrym Dunajem" J. Straussa (syna), najpiękniejsze arie i duety z operetek mistrzów gatunku Fr. Lehara: "Usta milczą, dusza śpiewa" z operetki "Wesoła wdówka", czardasz "Kiedy skrzypki grają..." z operetki "Cygańska miłość"; "W rytm walczyka serce śpiewa" z operetki "Księżniczka czardasza" i "Ach, jedź do Varasdin" z operetki „Hrabina Marica" E. Kalmana; fragmenty z najsłynniejszej opery świata "Carmen" G. Bizeta, słynna hiszpańska pieśń A. Lary "Granada"; „Przetańczyć całą noc" z musicalu „My Fair Lady" Fr. Loewe oraz wiele innych arii, duetów i pieśni, ukochanych przez publiczność, znanych melomanom z programów sal koncertowych, radia i telewizji, rozbrzmiewających w najważniejszych ośrodkach muzycznych świata, bawiących i wzruszających niezmiennie od dziesiątek lat.
   Przewidziany jest czynny udział publiczności oraz nagroda specjalna dla Dyrygenta "Sylwestrowej Gali Operetki z Lampką Szampana: Przetańczyć całą noc".

  Serdecznie zapraszamy!!!  Koncert
  Kuby Jurzyka
  29 września 2017r.
  godz. 19.30
  (Piątek)
  KACPER RUCIŃSKI, RAFAŁ PACZEŚ, ŁUKASZ LOTEK LODKOWSKI W PROGRAMIE - BANG!
  5 PAŹDZIERNIK 2017r
  godz. 19.00
  (CZWARTEK)
  KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU - MAJ ZACZYNA SIĘ WE WTOREK
  7 październik 2017r.
  godz. 15.30 i 18.15
  (Sobota)
  Spektakl Teatralny
  "Przepraszam
  co pan tu robi? "
  8 październik 2017r.
  godz. 16.00
  (Niedziela)
  10 lecie
  Kabaretu NOWAKI
  14 październik 2017r.
  godz. 16.30
  (Sobota)
  IMIĘ - SPEKTAKL KOMEDIOWY
  20 październik 2017r.
  godz. 17.30 i 20.15
  (Piątek)
  Spektakl Teatralny
  "KLIMAKTERIUM I "
  22 PAŹDZIERNIK 2017r.
  GODZ. 16.00
  (NIEDZIELA)
  Koncert Wiedeński
  27 październik 2017r.
  godz. 19.00
  (Piątek)
  NOWA SCENA
  w Bydgoszczy
  KONCERT
  "Zaczarowani"
  29 październik 2017r.
  godz. 19.00
  (Niedziela)
  Historia Calineczki
  Spektakl Teatru Baj Pomorski z Torunia
  5 listopad 2017r.
  godz. 12.00
  (Niedziela)
  Krzysztof Daukszewicz w programie satyrycznym
  "Nareszcie w Dudapeszcie"
  10 listopad 2017r.
  godz. 19.00
  NOWA SCENA
  w Bydgoszczy
  Koncert
  "Co nam zostało z tych lat"
  11 listopad 2017r.
  godz. 19.00
  (Sobota)
  Bulle - Zaczarowany Spektakl Familijny
  Gwiazdy " Mam Talent "
  12 listopad 2017r.
  godz. 13.00
  (Niedziela)
  Nadzwyczajna Gala Operowo-Operetkowa Sonori Ensemble
  17 listopad 2017r.
  godz. 19.00
  (Piątek)
  Piotr Bałtroczyk
  "Mężczyzna z kijowym peselem"
  18 listopad 2017r.
  godz. 17.00 i 20.00
  (Sobota)
  Spektakl Teatralny
  " Dwie połówki pomarańczy"
  19 listopad 2017r.
  godz. 16.00
  (Niedziela)
  Grupa Rafała Kmity
  23 listopad 2017r.
  godz. 19.00
  (Czwartek)
  Koncert Teresy Werner
  24 listopada 2017r.
  godz. 18.00
  (Piątek)
  Koncert
  Another Pink Floyd
  25 listopada 2017r.
  godz. 19.00
  (Sobota)
  Tribute To The Beatles YESTERDAY
  30 listopad 2017r.
  godz.19.00
  (Czwartek)
  Spektakl Teatralny
  "Nikt nie jest doskonały"
  9 grudnia 2017r.
  godz. 16.00
  (Sobota)
  Łowcy.B - Czterech jeźdźców Apopaklipsy
  10 grudnia 2017.
  godz.19.00
  (Niedziela)
  Spektakl Teatralny
  "Mikołaj spełnia sny"
  17 grudnia 2017r.
  godz. 12.00
  (Niedziela)
  "SYLWESTROWA GALA OPERETKI Z LAMPKĄ SZAMPANA: PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC" zespołu wokalno – instrumentalnego Artes Ensemble
  31 grudnia 2017r.
  godz.20.00
  (Niedziela)
   
  projektowanie stron www, sklepy internetowe